Periodontologija

Periodontologija (nuotrauka)

Išvertus iš graikų kalbos periodontologija - tai mokslas apie tai, kas "aplink dantį". Periodontologija apima periodonto susirgimus, jų diagnozavimą, gydymą ir prevenciją.

Periodonto ligos yra ne tik pagrindinė suaugusių žmonių dantų netekimo priežastis, bet ir tiesiogiai įtakoja viso organizmo būklę. Pacientai dažniausiai kreipiasi dėl periodonto ligos jau esant vėlyvai ligos stadijai, kai dantys pasidaro paslankūs, pūliuoja, matomas žymus dantenų patinimas ar net karščiuojama, to pasekoje tirpsta kaulas ir formuojasi dantenų kišenės. Pradinėje stadijoje periodontitas beveik niekada nesukelia ūmaus skausmo, tačiau atsiranda blogas burnos kvapas, kraujuoja dantenos valantis dantis. Jei laiku kreipiamasi į specialistą, periodontitas lengvai diagnozuojamas, sėkmingai gydomas ir galima išvengti sudėtingų komplikacijų.

Tai profilaktinė gydymo procedūra, kurios metu pašalinami viršdanteniniai ir podanteniniai dantų akmenys ir kitos apnašos, nupoliruojamos senos, netikslios plombos, patikrinama dantenų ir dantų būklė, apmokoma individualios burnos higienos.

Gydymas priklauso nuo paciento būklės. Po detalaus ištyrimo atliekama profesionali burnos higiena, gydomos periodonto kišenės ir dantenų recesijos, šalinami nebepagydomi labai paslankūs dantys, pacientas mokomas individualios burnos higienos. Esant poreikiui atliekamos periodonto chirurginės operacijos. Svarbi gydymo dalis - palaikomieji vizitai, kurių metu specialisto nustatytu dažnumu atliekama profesionali burnos higiena ir įvertinama paciento būklė.

Tai dantų grupės sutvirtinimas stiklo pluošto juostele siekiant juos kuo ilgiau išsaugoti.

Tai procedūra, kuri atliekama prieš protezavimą arba sudėtingą danties plombavimą, kai yra gilus danties defektas arba išvešėjusi dantena.

Šalinant dantį svarbu kuo mažiau pažeisti jį supantį kaulą, kad tolesnės protezavimo ar implantavimo procedūros vyktų sklandžiai.

Visos paslaugos
Specialistai

Jūratė Žekonienė

Gydytoja periodontologė