Dantų protezavimas

Dantų protezavimas (nuotrauka)

Dantų gydymo būdas, leidžiantis atkurti kramtymo funkciją, estetiką, aiškią dikciją netekus dantų ar kai plombavimo jau nebepakanka.

Pagal individualius paciento parametrus dantų techniko laboratorijoje pagaminamas vieno ar kelių dantų protezas. Dantų protezavimas atliekamas po terapinio, periodontologinio ir chirurginio gydymo.

Tai greičiausias ir pigiausias būdas atstatyti prarastus vieną ar daugiau dantų. Visus išimamus protezus - pilnas ar dalines ir kosmetines plokšteles, lanko atraminius aparatus - tenka reguliariai išsiimti ir išvalyti siekiant išvengti infekcijos, su jais sunkiau kramtyti kietą maistą, gali sutrikti dikcija ir padidėti seilėtekis.

Dantų ar dantų eilių defektai gali būti atstatomi neišimamais protezais. Tai laminatės, užklotai, vainikėliai, tiltiniai protezai. Jie prie dantų fiksuojami specialiais cementais, ant implantų fiksuojami specialiais cementais arba prisukami. Jie yra gaminami dantų gaminimo laboratorijose, gamybai naudojami įvairūs metalai, plastikai, kompozitinės medžiagos, įvairios keramikos. Jų gamyba sudėtingesnė, ilgesnė ir brangesnė.

Visos paslaugos
Specialistai

Nerijus Žekonis

Bendrosios praktikos gydytojas odontologas

Jurgita Stanevičienė

Bendrosios praktikos gydytoja odontologė